Kendi Defterini Kendin Yarat/ Hamak Defter Atölyesi

Defter Atölyesi2

Kendi Defterini Kendin Yarat/ Hamak Defter Atölyesi

Daha fazla tüketerek ve tüketimle şekillenerek yaşarken, ufak da olsa bir arka kapı niyetine eskilerimizi yaratıcı fikirlerimizle buluşturacağımız ve kendi defterlerimizi yapacağımız bir atölye kuralım dedik.

Çeşitli defter dikim ve ciltleme tekniklerini öğreneceğimiz atölyede eski kıyafetlerinizi, malzemelerinizi, ya da canınız ne isterse, tasarım veya geri dönüşüm amaçlı kullanabilirsiniz. Bir şey yaratmanın ve üretme halinin kendisi bile iyileştirici bir etkiye sahip. Bu sebeple, temel malzemelerin atölyeler tarafından karşılanacağı 6 haftalık bu programın sonunda sadece kendi yarattığınız defterle değil, bir şey yaratmanın ve üretmenin mutluluğuyla da atölyeyi tamamlamak niyetindeyiz.

Yazmayı, çizmeyi, üretmeyi ve tabi ki defterleri seven herkesi bekleriz!

Birinci Hafta

Genel bilgilendirme ve tek formalı defter

Birbirimizi tanımayla başlayacak olan ilk atölyemizde defterin tarihsel gelişimini öğrenip çeşitlerine yakından aşina olacağız. Defter eğitiminin temeli olan tek formalı defteri de bu atölyede öğreneceğiz.

İkinci Hafta

Kumaş kaplı tek formalı defter

Kısaca en basit defter formunun kumaşla kaplanarak hazırlanan versiyonunu 2. hafta öğreneceğiz.

Üçüncü Hafta

Çok formalı, kapalı sırt koptik dikiş

Zihinlerdeki defter imgesinin temelini oluşturan çok formalı ve kapalı sırt koptik dikişten oluşan defterlerimizi 3. hafta hazırlayacağız.

Dördüncü Hafta

Çok formalı, açık sırt koptik dikiş En estetik defter çeşitlerinden biri olan çok formalı, sırtı açık koptik dikişle hazırlanan defterlerimizi 4. hafta öğreneceğiz.

Beşinci Hafta

Japon Dikiş 5. haftamızda alışılagelmiş tekniklerin aksine kağıtları katlamadan hazırlayacağımız Japon dikişli defterler yapacağız.

Altıncı Hafta

Süsleme Teknikleri Öğrendiğimiz tüm tekniklerin üstüne defter süslemesine dair birçok ipucu öğreneceğimiz son atölyede istediğiniz defter çeşitlerini hazırlayabileceksiniz.

*Sadece tek bir atölyeye katılmak isterseniz bize iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz!

*Malzemeler bizim tarafımızdan temin edilecektir ancak geri dönüştürmek istediğiniz ya da süsleme için kullanabileceğiniz malzemeleri kendiniz getirebilirsiniz.

*Atölye 13 yaşından büyük herkesin katılımına açıktır.

SON KAYIT TARİHİ: 30 EYLÜL 2016

Başlangıç Tarihi:        1 Ekim 2016 Cumartesi
Bitiş Tarihi:                 5 Kasım 2016 Cumartesi
Süre:                          2 Saat/ 14.30-16.30
Kayıt İletişim:             [email protected], 0216 349 99 92, 0505 261 04 61