Makas Payı Yayında

makas_payi-basladi

Makas Payı Yayında

Emin Türk Eliçin Kültür ve Sanat Vakfı’nın YouTube  kanalı Makas Payı yayın hayatına başladı.

Makas Payı, 1922 yılında dünyaya gelen  vakfımızın kurucusu Asiye Özdemir’in 100. doğum günü olan, 25 Mayıs’ta ilk içeriğini yayınladı. Emin Türk Eliçin’in hayatına dair bir belgeselle izleyicilerine merhaba demiş oldu.

1994 yılında kurulan vakfımız kültür, sanat edebiyat ve eğitim alanlarında faaliyet yürüttü. Birçok öğrenciye destek olduğu gibi, kültür ve sanat insanlarını çatımız altında bir araya getirdi.

Makas Payı kanalının amacı, Emin Türk Eliçin ve Asiye Özdemir Eliçin’in hayata karşı edindikleri prensip ve ilkeler etrafında bir yayıncılık programını hayata geçirebilmek. Tarihsel geçmişimizin hatalarından gelecek için dersler çıkarılması yolunda bilimsel çalışmalar yapan ve bunun verilerini paylaşan ilgili kişi ve eğitim kurumlarına danışarak, kanalımız programlarını bir bütün haline getirip yayına sunacak.

Bilime, gerçekçi edebiyata ve sanata yönelik saldırılara karşı, aydınlanmadan yana tavır almak üzere çalışmalarını yürütecek olan Makas Payı bu alana katkı sunmuş değerli insanlarımızın biriktirdiği mirasa sahip çıkmak üzere çalışmalarını sürdürmeyi hedefliyor.

İnsanlığın temel sorunlarına sahip çıkmak, sorumluluk bilincini yenilemek ve yükseltmek prensibiyle çekimlerini devam ettiren Makas Payı gelecek zamanda özellikle bilim, sanat, kültür, eğitim, çocuk yayıncılığı ve çeviri üzerine programlar yayınlayarak varlığını devam ettirecek.

Makas Payı‘nı sosyal medya hesaplarından takip edebilir, yayınlarını izleyip abone olabilirsiniz.

YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCcf0GLoh1HaFdOexwN4apUA

Instagram

https://www.instagram.com/makaspayi/

Twitter

https://twitter.com/Makas_Payi