Mersin’deki Öğrenciye Bilgisayar Desteği

2

Mersin’deki Öğrenciye Bilgisayar Desteği

Geçtiğimiz Ekim ayının sonlarına doğru Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Kocahasanlı mahallesinde yaşayan Hasan Kara’nın evinde çıkan yangın sonucu, ev halkı büyük bir mağduriyet yaşadı. Evleri ve eşyaları yanan Kaya ailesi, komşulardan ve etraftaki duyarlı vatandaşlardan destek alarak gündelik hayatlarını devam ettirmeye çalıştı bir yandan da yanan evlerini tamir etmeye koyuldu.

 

 

 

 

Evde çıkan yangın sonucu yanan eşyalar arasında ortaokula öğrencisi 12 yaşındaki Mustafa’nın tableti ve bilgisayarı da vardı; EBA’ya girmek ve online derse katılmak için elindeki olanaklardan mahrum kalan Mustafa’nın yardım talepleri ulusal ve yerel basına yansıdı.

 

 

 

 

Vakfımız daha önce de online eğitimde kullanılmak üzere bilgisayar desteği için müracaat eden öğrencilere çeşitli yardımlarda bulundu. Küçük Mustafa’nın yangın nedeniyle derslerinden geri kalmaması için vakıf başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz harekete geçti. https://habertakvimi.com/video/5649534/mersinde-evi-yanan-aile-yardim-eli-bekliyor linkteki haberde de okunacağı üzere EBA’ya girebilmesi ve derslerinden geri kalmaması için Mustafa Kara’ya bilgisayar desteğinde bulunmaya karar veren vakıf yönetimi öğrencimizin bu eksiğini gidermesi için yardımcı oldu.

 

 

 

 

Ortaöğrenimde okuluna devam eden Mustafa Kara’ya bir bilgisayar alarak ulaştırmak üzere, Mersin’de yaşayan vakfımızın dostlarından gazeteci ve yazar Sedat Başkavak ile iletişime geçildi. Sayın Başkavak, Kocahasanlı mahallesi muhtarı Adem Bey ile iletişime geçerek vakfımızın gönderdiği bilgisayar yanında olduğu halde Mustafa Kara’yı ziyaret etti.

 

 

 

 

Ailesi ve yakınları vakfımıza teşekkür ederken, Sedat Başkavak vakfımızın faaliyet broşürünü ve bilgisayarı Mustafa Kara’ya ailesi ve mahalle muhtarı gözetiminde teslim etti.