Öğrenci Roza’ya başarılar

destek

Öğrenci Roza’ya başarılar

10 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Roza Duru’ya  destek ararken internet sitemizden  bilgisayarı olmadığı için eğitime katılamayan öğrencilerden uygun olanlara yardım edip destek sunduğumuza tanık olan Sevgi Yılmaz, vakfımıza bir e posta yazarak yardım talebinde bulundu.

Okumakta olan Roza’nın annesi işsiz bir öğretmen, babasının ise ailenin ancak temel ihtiyaçları karşılayabildiğini belirten Sevgi Yılmaz, Roza’nın derslerini takip edebilmesi için bilgisayara ihtiyacı olduğunu bildirdi. Pandemi öncesinde son derece gayretli ve çalışkan bir öğrenci iken EBA’dan verilen derslere bilgisayarı olmadığı için katılamayan Roza’nın bu dönemde başarısının düştüğünü ve hatta okula ilgisinin azaldığını bizimle paylaşan Sevgi Yılmaz’ın yeğeni için talebini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yerine getirdik.

Elazığ’daki Roza Duru’nun  bilgisayarını İstanbul’da yaşayan teyzesi Sevgi Yılmaz teslim aldı. Vakfımıza teknik destek vermekte olan Devrim Koçlan, bilgisayarı öğrencimize ulaştırması için Sevgi Yılmaz’a elden teslim ederek derslerinde başarılar diledi.